24092018Başlıklar:
KARDEŞLİĞİMİZ'İN 14. YILI KUTLU OLSUN!Fırat Reis İçin Gıyabi Cenaze NamazıFırat ÇakıroluUYGUR KARDEŞLERİMİZ TÜRKİYE'YE GELSİN!MERSİN ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI SN. HÜSNÜ DOĞAN'DAN 300 UYGUR TÜRKÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

FAKİRDEN ÇALIP ZENGİNE VERMEK

İktisadi sistemin perde arkasına baktığımızda göreceğimiz tek şey: Fosseptiktir! Amaçlanan tek şey köleler oluşturup, zengin zümrenin çaldığı parayı ödeme çabasıdır. Bankacılık sisteminin yok olmaya doğru sürüklendiğini sadece sistemin içersindekiler görmektedir. Ucuza çalışmak zorunda bırakılan ve aslında bitmeyecek olan borcu ödeme çabasında olan sistem köleleri bunu asla görememektedirler.


Borç asla bitmeyecek çünkü alınan borç mutlaka faizi ile geri istenmektedir. 10 birim borç alan kişiden 13 birim geri istendiğinde arada olan 3 birimi nereden karşılanacağına bakalım şimdi.
Matematiksel bir anlatım izleyeceğim. Kümeler düşünün. En üst küme “dünya” kümesi ve bu küme içinde 100 birim para olduğunu varsayalım. Bankaya gidip borç aldığınızda size 10 birim para verildiğinde, bu sizden faizi ile birlikte 13 birim isteniyor. (Detaya girmiyorum, detayı daha da vahşidir.) Dünya üzerindeki tüm birimleri bankalar satarak kar etmek amacı güderler. Bu da demek oluyor ki 100 birim toplam paranın tamamını bankalar satmak isterler. 100 birim parayı 10 kişiye ayrı ayrı satan bankalar her bir kişiden 13 birim geri ödeme isterler. 13 x 10 = 130 birim para eder. 30 birimlik yoktan para talebi demektir bu. Dünya üzerinde 100 birim para vardı zaten. 130 birim para nasıl geri ödenebilir?
Burada basitçe örneğini verdiğimiz sistemin gerçek dünyada pratiğe dökülmüş hali bundan daha karmaşık değildir, tek farkı piyasada dolaşan ürünlerin ve araçların çok sayıda olması.

Durum aynıdır. Dünya üzerinde borç ödemeye çalışan her birey imkânsızı ödemeye çalışırlar çünkü örnekten de görüneceği gibi 3 birimlik olmayan parayı sizden talep etmektedirler ya da siz ödeyebileceğinizi taahhüt etmektesiniz(!)

Piyasa sizin borç olarak aldığınız ama evinize götürmek yerine “güvenli” diye banka hesabınıza yatırdığınız parayı da bir başka kişiye satar. Böylece 100 birim para 10ar dilimler halinde sınırsız sayıda kişiye satılır ve geri ödenmesi beklenir. Bazı yasal düzenlemeler yapılarak bu döngünün küçültülmesi ve riskin azaltılması sağlanmaya çalışılsa da küme günden güne büyür.

Bu anlattığımız aslında günümüzde köleliğin nasıl oluşturulduğunun ilk aşamasıdır. Geri ödemesi imkânsız borç batağına giren kişiler, ucuza çalışmak zorunda bırakılırlar ve çoğu insani haklardan mahrum iş ortamlarında çalışırlar çünkü bankada aylık ödemeleri bekleyen borçları vardır ve sabit bir işe ihtiyaçları vardır. Sabit borç sabit gelir ister.

Öte yandan yüksek oranda mevduata sahip kişiler paralarını faiz ile bankalara verirler ve 10 birim verdikleri parayı 12 birim isterler. Banka hemen kabul eder çünkü bu farkı ödeyecek olan banka değildir. Bu borcu ödeyecek olan yüksek faiz ile borç batağına yakalanan, bankaya borçlu olanlardır.

Banka burada kirli düzenin elçisi konumundadır. Birim paralar el değiştirir. Borçlular bankaya, banka da faiz geliri elde edenlere bu parayı aktarır. Böylece köleler efendileri için çalışmış olurlar ve bu düzenden hiç şikâyetçi olmazlar. Şikâyetçi olmazlar çünkü bankadan ilk aldıkları para ile ihtiyaçları sandıkları ev, araba ya da aslında ihtiyaçları olmayan bir ürün almışlardır. Mesela son model bir cep telefonu, aslında ceplerindeki diğer telefon zaten ileri teknoloji ürünü değil miydi?

Reklamlar ile insan beyini uyuşturularak bu tür harcamalara itilmektedir. Yoğrulan insan beyni buna her zaman karşı çıkamaz. Bu sistem de sürüp gider…

Uyanma vakti!

Tüm bu kısır döngüden kurtulmak için yapılması gereken tek şey, BU SİSTEMİ YOK ETMEKTİR!
Bankalardan yeni borçlar almamak ve bu döngüden kendinizi çıkartmanız gerekmektedir. Tüm banka hesaplarınızı kapatmalısınız. Paralarınızı banka mevduat hesaplarınızda bulundurmak yerine evinizde tutun. Bu sistem çöktüğünde bankalar zaten yok olacak. Kredi kartlarınızdan kurtulun. Tüm pratik harcama teknikleri ile sizi cezp edebilir ama tüm amaç sizin olan paranın sisteme dâhil edilmesi projesidir.

Bu direniş hızla yayıldığında, evlerinizdeki paralar çalınacak, reklamlarda paralarınızı bankalara yatırmanızın daha güvenli olduğu söylenecek ve parasını evde tutanların ne kadar ilkel kişiler olduğu yönünde telkinler beyninize verilecek.

Bu vahşi kapitalsizim projesini yok etmek bir tek kişinin mücadelesi ile olmayacaktır. Bir tek kişi sadece kendini sistemden kurtarabilir. Sistemden kurtulan tek bir kişi yine bankaların bitmek bilmeyen telefon, e-posta, mektup yağmuruna tutularak yeniden sisteme dâhil edilebilir. Bu birlikte başarılacak bir mücadeledir.

Teşkilatı takip edin ve bu operasyonu nasıl sürdürdüğümüze bir bakın. Günü geldiğinde faiz ile sizden alınan tüm haklarınız, size geri iade olunacaktır.

Türkçü Cephe Teşkilatı
Türkçü İktisatçılar Birliği

 

Paylaş

Benzer İçerik

Yorum Gönder

Gönder

*

code