24092018Başlıklar:
KARDEŞLİĞİMİZ'İN 14. YILI KUTLU OLSUN!Fırat Reis İçin Gıyabi Cenaze NamazıFırat ÇakıroluUYGUR KARDEŞLERİMİZ TÜRKİYE'YE GELSİN!MERSİN ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI SN. HÜSNÜ DOĞAN'DAN 300 UYGUR TÜRKÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

İDEOLOJİK İSLAM

Maddenin, manadan; paranın, hayadan; karanlığın, ışıktan; cücenin, deveden üstün tutulmaya başlandığı bir toplumda… Göbek altı gençliğine nispet ışık saçan yolu uzun zamanı kısa bir gençlik… Türkçü Cephe kutlu olsun…
Radikal İslam, ılımlı İslam, liberal İslam, Avrupa_İslam sentezi, şucular, bucular vesaire vesaire… Dallanmış budaklanmış bir çok İslam çeşidi var fakat bunları bir başlık altında toplayacak olursak: İdeolojik İslam. Peki ideolojik İslam nedir? Amacı nedir? Kimlerin çıkarları doğrultusunda şekillenir? İdeolojik İslam’ın temsil etmesi bir miladı mıdır?
Bu soruların cevapları aslında dünya tarihinde saklıdır. Dünya tarihinin her safhasında kutuplaşmalar olmuş. Bu kutuplaşmalar iki şekilde gerçekleşmiştir: Ya dinsel kutuplaşmalar yada ideolojik kutuplaşmalar. İdeolojik kutuplaşmaların olduğu devirler bir ideolojinin diğer bir ideolojiye yenilmesi ve tarihin tozlu raflarında yerini almasıyla sonlanmış ve hemen sonrasında ise dinler çağı başlatmıştır. Bu döngü tarihin başlangıcından bugüne sürmüş, zayıf ideolojiler ve ideolojileştirilmiş dinler rüzgarda uçuşan yapraklar gibi savrulup gitmişlerdir. Bu döngünün odağındaki varlık olan insan dünyada her zaman için ya bir ideolojiye yada bir dine tutunmak ister ki bunun zamanda en somut örneği Rusya’da ki komünist rejimin yıkılmasından sonraki ilk Pazar gününde kiliselerin dolup taşmasıdır. İnsan her zaman için mutlak doğruyu arar. Komünizm’in yalanlarından bıkmış olan halkın dinde doğruları araması kadar doğal bir sonuç olamaz aynen din adamlarının ve siyasetçilerin yalanlarından bıkan Alman halkının Nazi rejiminden medet umması gibi.
Şuan ki ideolojik İslamcıların veya Hıristiyanlığın ve Yahudiliğin akıbetine uğramamış ideolojileşmemiş olan İslam’ı ideolojileştirmeye çalışan insanların durumuna bakacak olursak, bunları iki gruba ayırabiliriz. Birinci grup: Gayet profesyonel batı kaynaklı ideolojik İslamcılardır(sarık takan papazlar). Bu grup aynen bir binayı havaya uçurmaya çalışan teröristler gibi binanın temeline inmeye çalışan paralı askerlerdir. Bugün içinde bulunduğumuz çağ ideolojilerin yerini dinlere bıraktığı bir zamandır ve İslam’a Avrupa ülkelerinden tüm karalamalara rağmen ciddi bir dönüş(dönüş diyorum çünkü tüm insanlar doğduğunda günahsız Müslüman dır) vardır. Mesela geçtiğimiz yıl sadece Fransa da 50000 Fransız Müslüman olmuştur aynı şekilde Amerika da özellikle zenci toplumu içinde İslam bir kurtuluş olarak görülmektedir. Şuan bozulmamış ve henüz ideolojileşmemiş İslam’ın önünde ideolojileşmiş Hıristiyanlık ve Yahudilik iki ezeli düşman aynı cephede bulunmakta ve İslam belasından! kurtuluşu onu ideolojileştirmekte aramaktadırlar. Bugün İran’da ki ve geçtiğimiz yıllardaki Afganistan İslam Cumhuriyetlerinin temelinde mutlaka Hıristiyan_Yahudi harcı vardır ki bu iki rejimde İslam’ı ideolojileştirmişlerdir. Bugün İran’da halk devlet rejimini İslam’ın ta kendisi olarak görüyor, dolayısıyla yöneticilerin yanlışlarını da haklı olarak İslam!a yüklüyor. İran da İslam, mana aleminden madde alemine indirildiği için halkın gözünde hızla kirlenen bir ideolojiden öteye gitmiyor.
İkinci grup ideolojik İslamcılar ise tarikatlar, cemaatler günümüz için geçmiş misyonunu doldurmuş gruplardır. Bu gruplar üyelerine bir nevi sosyal güvenlik sağlar yani insanlar arasında bir çıkar ilişkisidir ve bu ilişkide İslam sadece bir araçtır. Günümüz Türkiye’sindeki ekonomik güçlükler ve ahlak erozyonundan muzdarip olan arayış içindeki insanlarla beslenen bu topluluklar gün geçtikçe siyasal bir güç teşkil etmektedir… Türkiye içinde; ekonomi içinde ekonomi, devlet içinde devlet ve ne yazık ki millet içinde millet kurma yolunda hızla ilerlemektedir. Allah kimseyi İslam’ı kullanarak bu dünyadan çıkar elde etme gafletine düşürmesin.
Dünya üzerinde tek bir din vardır. O da İslam’dır. Diğerleri din vasfını kaybetmiş, ideolojileşmiş, ideolojik dinlerdir.

Mehmet Ziya GENCER

TÜRKÇÜ CEPHE – © 2006
WWW.TURKCUCEPHE.ORG

Paylaş

Benzer İçerik

Yorum Gönder

Gönder

*

code