24092018Başlıklar:
KARDEŞLİĞİMİZ'İN 14. YILI KUTLU OLSUN!Fırat Reis İçin Gıyabi Cenaze NamazıFırat ÇakıroluUYGUR KARDEŞLERİMİZ TÜRKİYE'YE GELSİN!MERSİN ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI SN. HÜSNÜ DOĞAN'DAN 300 UYGUR TÜRKÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA!

YANLIŞ ANLAŞILAN IRKÇILIK

Bu devrin insanlarının kavramlarla arası kasıtlı olarak pekiyi tutulmuyor. Gerçekleri gizlemek, yalanları gerçek gibi göstermek, saklamak planlı bir hareket olarak sürdürülüyor. Türk gençliği de bu girdabın içinde yok olmaya benliğinden uzaklaştırılmaya itiliyor. Durumun vahameti üzerine, çok geç olmadan uyarıda bulunmak için bazı hususlara dikkat çekmek gereği doğmuştur.

Irkçılık üzerine söz eden sözde fikir sahipleri bunun ne illet bir şey olduğuna inanmış gibi karşılarındakileri de inandırmak görevini üstlenmişler ya da üstlendirilmişlerdir. Yazılı ve görsel basın, internet ya da radyolarda kavramların kasıtlı olarak karıştırıldığı ve akıllarda anlam kaymaları hedeflendiği görülmektedir.

Mesela “şeriat” hakkında konuşuluyorsa, şeriatın tehlikelerinden, elimizden alacağı kimi özgürlüklerden, “modern hayat”a karşı bir hareketten bahsediliyordur. Bu konuşmaların tamamen bilinçsizce konuşulduğu ortamlarda, bilmeden konuşanlar için ön bir hüküm vermek acımasızca olur. Önce anlatalım sonra tepkileri “Siz de mi şeriatçısınız!” şeklinde hala bir kötülükten bahsedercesine ise gereği o zaman düşünülür. Tabi buna yaşam tarzlarını İslam’dan almayan şahısların kendilerince bu yol ile toplumu da kendi yaşam tarzları ile yaşayacak çizgiye getirme hevesinde olanlar ile siyasete dini alet edenlerin kasıtlı olarak İslam’ı ve Şeriat’ı yobazlık olarak göstererek karşı cephe oluşturma görevleri nedeni ile bu gibi misyoner (Müslüman olmayan ve Müslüman’mış gibi görünen sözde siyaset önderleri ve tebaları) kişilere tavır alan ama ne yazık ki İslam’ı tam olarak bilseler zaten böyle bir korkuya hiç kapılmayacak olanların durumu farklıdır.

Barış ve hoşgörü dini İslam’ın yaşam için bir kılavuz niteliğinde, insan için adeta kullanma kılavuzu olarak hazırlanmış disiplinler bütünüdür. Bu yaşayışı hükümlere bağlayan hukuki işleyişin adı da şeriat’tır ve İslam’dan gelen her şeyde olduğu gibi ulvi güzelliği içinde barındırır. Günümüz toplumumuzda ortaya çıkan anarşi, mutsuzluk ve yok oluşların ana sebebi İslam’dan uzaklaşılmasından gelmektedir. Söz de İslam Cumhuriyetlerinde uygulandığı gibi bir uygulama kesinlikle değildir Şeriat. Detaylıca anlamak için hadisi şeriflere bakmak yeterli olacağı gibi, güzelliği iyice yaşamak için Kuranı Kerimin “oku” davetine hâsıl olmak gerekir.

Güçlü kaynakları ile kanıtlanılabilirliği açısından “şeriat” kelimesine karşı kullanılan yanlışlıkları ele almak “ırkçılık” için bu kadar da kolay değil fakat içinde barındırdığı sevgiye vakıf olunursa ancak “faşizm” ile karıştırılma haksızlığından kurtarabiliriz.

Kendinden olanı sevmek, saygı ve gurur duymak insani bir olgudur. Her millette var olan mutlak hislerden biridir. Bunu yok etmek amacı ile (faşist toplumlar milliyetçi toplumlardan yok etme çabasındadır) ırkçılık ile faşizmi birbirine bulamışlardır. Bu bulanıklığı gidermekte biz Türk Irkçılarının görevlerindendir.

Faşizm bir yıkım hareketidir. Kendinden olmayanı yok sayar ve yok etmek için mücadele eder. Tarihte ırkçı diye nitelendirilen çoğu kişi ve gurup aslında faşisttir. “Ku Klux Klan” diye siyahî insanlara karşı kurulan grup faşist bir guruptur. Eğer ki “beyaz tenli insanları seven bir topluluk” olsalardı ve siyahî insanlara karşı hiçbir eylem, söylem geliştirmemiş olsalardı ancak o zaman ırkçı denilebilirlerdi.

Türk Irkçılığı, Türk Milletinin üstün özellikleri ile gurur duyma meselesidir. Gerçekten de yozlaşmamış ve benliğine sahip çıkan Türklere baktığımızda, insani değerlerin üst seviyede olduğu, yardımlaşmanın, anne-babaya saygının, kişisel ilişkilerdeki muhabbetin güzelliğini görürüz. İslami tüm özün Türk Irkında barındığına şahitlik etmek gurur vericidir.

Bir kan meselesi olan ırkçılık, annesi babası Türk olmayan kişiler için bir nefret gütmez. Türk kanı taşımadığı için bir kişiye tavır alınmaz, Türk kanı taşıdığı için bir başkası baş tacı edilir. Bu iki cümle arasındaki farkı anlamamakta ısrar edenler için pek yapacak bir iş yoktur.
Anlayanlar ile yolumuza devam edelim.

Bu kavramı birbirine karıştırmak işini kasten tüm dünya üzerinde sistematik olarak yürüten odakların işi gücü bu olsa gerek çünkü şeriat olsun, ırkçılık olsun, İslam ve terörü yan yana kullanışlarında olsun çalışmalarına içten ve dıştan devam etmektedirler.

Bu tür organizasyonları finanse edecek fonlar sayesinde 24 saat televizyon kanallarında bu tür film, program hatta çizgi film bile görebilirsiniz. Haram fonlardan uzak olanlar ise ancak bu kutlu sesleniş ile sizlere Türkçü Cephe Dergisi gibi kutlu davanın kutlu sesi ile seslenirler. Bizlere düşen bu sahte anlamları anlatmak ve milletimizin benliğine sahip çıkışımıza karşı her türlü oyuna dur demektir.

Türk Irkçılığı güzel bir iştir. Her seferinde söylediğimiz gibi faşizme karşı mücadelemiz devam edecektir. Türk Irkı Sağ olsun!

Tolga EKE / 01.08.2011
turkcucephe.org

Paylaş

Benzer İçerik

"YANLIŞ ANLAŞILAN IRKÇILIK" için 2 Yorum

  1. CAN M. ÇEBİ dedi ki:

    Türk Irkçılığı gerek Türk Milleti’nin varlık gerek Türk Milliyetçileri’nin aşılmaz gibi görünen güncel denklemlerinin çözüm noktasıdır.

Yorum Gönder

Gönder

*

code